Ulubaşlar Holding Kurucu Başkanı Nuri Ulubaş ve yönetim kurulunun son toplantılarda birçok kez gündeme getirdiği Aksaray iline yatırım için Holding yönetim kurulu tarafından özel bütçe onaylandı.

 

 

Ulubaşlar Şirketler Grubu bünyesinde bulunan Ulubaşlar Grup İnşaat ve Ulubaş Saray İnşaat Kurucu Başkan Nuri Ulubaş'ın memleketi ve Ulubaşlar Holding'in kurulduğu yer olan Aksaray'da sosyal sorumluluk projelerinin ardından Aksaray ilinin ekonomisinin gelişimini arttırmak için adım atılıyor.

Türkiye'de çeşitli yatırımları olduğunu ancak gayrimenkul sektöründe geliştirici olarak da yer almak istediklerini dile getiren Nuri ULUBAŞ, "Aksaray'ın merkezinde yeni ve özel bir projeye yatırım yapıyoruz.Proje ile bizzat ben ve YK Üyemiz Mahmut ULUBAŞ yönetecek.Projenin toplam maliyeti 10 milyon lira olacak. Aksaray'da olmayan Residence Konseptini ilimize getireceğiz.İlk etapta 35 odadan oluşacak ve şehir merkezine 500m mesafede  olacak olan proje misafirlerine birçok özel imkanı sunacak ve genellikle OSB çalışanlarına, yöneticilerine, ve misafirlerine hitap edicek. " dedi.

 

 

'YATIRIMLARA DEVAM EDECEĞİZ'

Geliştirecekleri diğer projeler için de hazırlıklara devam ettiklerini belirten Ulubaş,"Aksaray'da arazilerimiz var. İlimizde 2-3 arazi üzerinde daha çalışıyoruz. 2016'nın ikinci yarısında yeni yatırımlara devam edeceğiz. Tercihimiz özellikle merkeze yakın bölgeler  olacak" diye konuştu. 

 

'AKSARAY GÜVENLİ BİR LİMAN'

Gayrimenkul sektörüne yatırım kararları ile ilgili olarak da Ulubaş, "Aksaray'da  son dönemdeki ekonomik istikrarı gördük. Güvenli bir liman. Gayrimenkulde de büyüme potansiyeli var" dedi ve ekledi: "Sektörde bazı bölgelerde yavaşlama var. Ama bizim seçtiğimiz bölgeler gelişiyor. "